فیزیوتراپی
خانه / ورزش درمانی / نرخ ورزش درمانی در مراکز معتبر پزشکی اصفهان

نرخ ورزش درمانی در مراکز معتبر پزشکی اصفهان

ورزش درمانی، از جمله مراحل کسب بهبود سلامتی به شمار می رود که برای بیماران مختلفی از سوی پزشکان تجویز می شود. این ورزش ها می توانند گوناگونی باشند که از شنا گرفته تا ورزش های هوازی و داخل خانه هستند. روی هم رفته، بیشتر پس از دوران نقاهت و همین که دکتر تشخیص داد بیمار توانایی ورزش ها را دارد، مراحل مختلف درمان به این شیوه آغاز می گردد. اما نرخ ورزش درمانی در اصفهان را می شود با مراجعه به مراکز معتبر به دست آورد. این مسئله بستگی به عوامل متعددی دارد. 

نرخ ورزش درمانی در مراکز معتبر پزشکی اصفهان

دلیل استفاده از ورزش درمانی

دلیل استفاده از ورزش درمانیورزش درمانی از جمله راه های متداولی برای کسب بهتر سلامتی است که امروزه بسیار شایع شده و آن را اغلب پزشکان (به ویژه ارتوپدها) به بیماران شان تجویز می کنند. حتماً می پرسید که دلیل استفاده از ورزش درمانی چیست؟ این موضوع را می شود به دو حالت دسته دسته بندی کرد که این جا به شرح بیشتر آن می پردازیم: 

 1. برای دوران پس از نقاهت تجویز می گردد. کسانی که از بیمارهای گوناگونی مانند شکستگی استخوان، عمل های حاد و غیره به وسیله عمل جراحی و دارو بهبود پیدا کرده اند، برای این که دوباره توانایی خود را باز یابند، به این ورزش ها روی می آورند. این کار سبب می شود تا سریع روند بهبود را طی کنند. 
 2. برای کسانی که هنوز به بیماری ای دچار نشده اند و یا دردهای خفیفی در کمر، گردن، مفاصل و غیره حس می کنند و نیز توصیه می شود. به این معنی که افراد سالم هم می توانند روزانه با چند دقیقه وقت گذاشتن، دیگر کمتر آسیب های جدی ای را ببینند؛ زیرا این ورزش ها به گونه ای است که باعث تقویت عضلات می گردد. 

این از جمله، دلایل اصلی استفاده از ورزش های درمانی است. بسیاری با شنیدن این عبارت، گمان می کنند که تنها برای افراد بیمار این ورزش ها طراحی شده اند؛ در حالی که این گونه نیست و حتی افراد سالم نیز (بر اساس آن چه آوریم) می توانند راحت از آن کار بگیرند. این ورزش ها همین طور بسیار ساده؛ ولی قوی طراحی شده اند. 

در هر صورت، اگر می خواهید که تنی سالم داشته باشید، بهتر است که استفاده ورزش درمانی را به شکل روزانه و مرتب از یاد نبرید. این ورزش ها گوناگون هستند و می شود به راحتی نیز آن ها را فرا گرفت و حتی در خانه هم آنان را انجام داد. وقت زیادی هم نمی گیرد. 

کاربرد ورزش درمانی در زندگی روزمره

در حال حاضر شرایط کار و زندگی به گونه ای شده که بسیار اهمیتی به ورزش ها نمی دهند. امروزه، سرگرمی ها مزید بر علت گردیده که ما کمتر به فکر سلامتی خود باشیم؛ غافل از این که چاقی مفرط، عدم داشتن عضلات و مفاصل قوی و همه و همه روزی ما را زمین گیر می کند و آن وقت دیگر دیر است تا مانند روز اول، به زندگی عادی بپردازیم. 

ورزش ها امروزی دیگر خیلی نیستند و کسانی که گمان می کنند باید ساعت های متوالی را به دویدن، گرم کردن و … بپردازند، باید بدانند که با چند حرکت ساده هم می شود، روزگار بهتری را پشت سر گذاشت و عضلاتی قوی داشت. در هر صورت به این ضرب المثل توجه جدی داشته باشید که “عقل سالم در بدن سالم است.” 

روی هم رفته، این ها را گفتیم که به این نکته برسیم، کاربرد ورزش درمانی در زندگی روزمره هم به اشکال مختلفی انجام شدنی است. هم اکنون شما می توانید ورزش هایی را فرا بگیرید که در حالت نشسته روی صندل و هنگام کار هم انجام شان شدنی است و وقت تان را هم نمی گیرد. در کل، ورزش های روزانه بسیار عادی و آسان شده اند. 

این مسئله را در نظر داشته باشید که انجام ورزش درمانی هم از خود یک سری قواعد و قانون هایی دارد و باید روش های درست آن را فرا بگیرید. اگر به این صورت نباشد، بدن تان حتماً با آسیب های جدی تری رو به رو می شود به جای سود بردن از آن، بیشتر وضعیت جسمی تان با بحران مواجه خواهد شد. 

ولی جای هراس نیست! برای این که بهتر با ورزش درمانی های آشنایی حاصل کنید، با ما باشید؛ چون که در بخش های بعدی، روش های درست این ورزش ها و انواع مختلف آنان را بیان خواهیم کرد که طبعاً می تواند در زندگی روزمره تان تغییرات اساسی به وجود آورد. 

نرخ ورزش درمانی در بیمارستان

نرخ ورزش درمانی در بیمارستاناگر می خواهید از نرخ ورزش درمانی آگاهی پیدا کنید، بهتر است که سری به این مراکز درمانی بزنید. این کار را بدون این که به بیمارستان ورزش درمانی بروید هم از طریق تلفن و یا سر زدن به سایت های مربوطه نیز می توانید انجام دهید. حتی می شود که مربیان و یا متخصصین این امور را دعوت کنید تا در خانه با شما تمرین کنند. 

روی هم رفته، نرخ ورزش درمانی در بیمارستان ها گوناگون اعلام می شود. این موضوع وابسته به موارد مختلفی است که در این بخش به آن ها اشاره می نماییم: 

 • داشتن تجهیزات بسیار پیشرفته و خوب که می تواند روند درمان را تسریع بخشد. 
 • داشتن فضایی مناسب برای ورزش که از لحاظ روحی و تنفسی بسیار مهم است. 
 • داشتن مربیان و متخصصین مجرب در این امور که می توانند راهنمایان خوبی باشند. 
 • چگونه انجام ورزش ها که خود مراحل گوناگونی دارند. 
 • این که بیمار از چه ناحیه ای رنگ می برد. 
 • ساعت های ورزش نیز متفاوت است. 
 • و موارد دیگر 

این ها همه روی قیمت های تأثیر مستقیم دارند. در هر صورت، شما در هر شهری که باشید، مراکز ورزش درمانی گوناگونی را خواهید یافت با نرخ های متفاوتی انجام وظیفه می کنند؛ ولی توصیه ما به شما این است که حتماً به مراجع بسیار خوب و عالی سر بزنید. این گونه می توانید از خدمات ویژه شان به نحو احسن و خوب آن استفاده کنید. 

روی هم رفته، ورزش درمانی زیر متخصصین فیزیوتراپی، می تواند مزایای گوناگونی داشته باشد. آن ها بهتر می دانند که نقاط حساس کجاست و باید فرد، چگونه ورزش را انجام دهد. این کمک می کند تا فرد بیمار، زودتر بهبودی خود را به دست آورد و به زندگی روزمره اش برگردد. 

مراکز انجام ورزش درمانی اصفهان

در اصفهان، مراکز انجام ورزش درمانی مختلفی را می شود پیدا کرد که طبق استانداردهای نظام پزشکی عمل می کنند. افرادی که در چنین مکان هایی به این کار مشغول هستند، دوره های تخصصی گوناگونی را دیده اند به خوبی با چند و چون مراحل ورزش درمانی آگاهی کاملی دارند. پس نگران یافتن این مراکز در شهر خود نباشید. 

ولی ورزش درمانی به تمریناتی اطلاق می شود که به صورت برنامه ریزی شده باید روزانه به مدت چندین دقیقه انجام شود. این کار برای بازگرداندن یک بیمار که آسیب دیده است و می خواهید به وضعیت عادی برگردد، بسیار مناسب می باشد. ورزش ها می توانند نواحی ای را که جراحت برداشته شده، دوباره ترمیم کند. 

از سوی دیگر، ورزش درمانی اهداف مختلفی را در پیش می گیرد که رسیدن به سطح سلامتی، بازیابی عملکرد بدن، جلوگیری از نبود قابلیت حرکت و همین طور تندرستی می باشد. از سوی دیگر این ورزش ها مراحل مختلفی را نیز دارند که انجام هر کدام از آن ها بایستی زیر نظر پزشک و به توصیه او صورت گیرد تا آسیب های تان جدی تر نشود. 

در کل، ورزش درمانی، برای بیماری های مختلفی ترتیب داده شده است که می شود از کمر درد، گردن درد، درد عضلانی و مفاصل نام گرفت. برای هر یک از این دردها، ورزش، درمانی دارد که با انجام حرکات مختلف می توان با دردهای مزمن خدا حافظی کرد. این حرکات ساده و در همین حال انجام آنان در خانه هم شدنی است. 

ممکن است با ورزش درمانی لاغر شویم؟

ممکن است با ورزش درمانی لاغر شویم؟برای لاغر شدن، نیاز است که یک سری از مراحل را در پیش گرفت. برای نمونه، رژیم غذایی درستی را در نظر داشت و همین طور به صورت متناوب، آن را روزانه به مدت طولانی تری (بالای نیم ساعت) انجام داد. اما این که ممکن است با ورزش درمانی لاغری شویم؟ این سوالی است که تا اندازه ای پاسخ دادن آن سخ می باشد. 

شاید بتوان همراه با تغییر رژیم غذایی و حرکات گوناگون آن تا اندازه ای لاغر شد؛ ولی نباید توقع داشته باشید که کاملاً و به صورت کوتاه مدت اثر آن را مشاهده کنید. البته این موضوع به سن و سال هم بستگی دارد که شاید روی برخی از بدن ها تأثیر گذار باشد؛ ولی انجام این حرکات به نوعی نیست که شما کالری زیادی بسوزانید. 

سوزاندان کالری به اندازه ای که به شکل چشمگیری وزن کنید، نیاز به تپش قلب بالا دارد که باید به مدت طولانی ای ورزش های سنگین تری را انجام دهید. با همه این ها، ما در این جا به چند خصوصیت و ویژگی های ورزش درمانی اشاره می نماییم که شاید بتواند تا اندازه ای پاسخ سوال شما در این حوزه بدهد. به این نکات دقت داشته باشید: 

 • بافت های بدن شما را یکپارچه تر می کند و به تقویت شان کمک می نماید. 
 • تعادل بدن را بهبود می بخشد. 
 • عضلات تان را نیز می توانید به این گونه تقویت کنید. 
 • داشت عضلات قوی، از آسیب دیدگی های ناگهانی جلوگیری می کند. 
 • مفاصل شما را درمان می نماید. 
 • آتروفی را به شکل زیادی کاهش می دهد. 
 • احساس خوشی و سرحال می دهد و باعث تقویت روحیه می شود. 
 • خستگی و ضعف را از بین می برد. 
 • جریان خون افزایش می یابد. 

مراحل انجام ورزش درمانی در منزل

پیش از این که به مراحل انجام ورش درمانی در منزل اشاره کنیم، خوب است که به انواع این نوع از حرکات اشاره کنیم و سپس خواهیم گفت که کدام را می شود در خانه انجام داد. آن ها عبارت می باشند از: 

 • حرکات کشکشی 
 • حرکات استقامت 
 • ورزش های دامنه حرکت 
 • حرکات تعادل و هماهنگی 
 • حرکات تقویتی 

از این میان شما تنها نوع “استقامت” را نیاز دارید که در بیرون از خانه انجام دهید، زیرا نیاز به دویدن و یا راه رفتن دارد. البته امروزه آن را هم می شود با داشتن تردیل میل و یا وسایل ورزشی دوچرخه مانند هم در منزل انجام داد که باید گفت شاید به اندازه ورزش های هوازی فایده نداشته باشد. 

روی هم رفته، بپردازیم به حرکاتی ورزش درمانی در منزل که اول از کشکشی آغاز می کنیم. تای چی، یوگا و پلاتس از جمله این ورزش ها به شمار می روند. راحت می شود آن را در خانه انجام داد. ورزش های دامنه ای که نوع ثابت آن را می توان به راحتی در پیش گرفت. 

حرکات تقویتی که شامل بلند کردن دمبل ها می باشد و آن را به سه دسته ایزوکینتیک، ایزومتریک و ایزوتونیک، دسته بندی کرده اند. حرکات تعادلی که تمرکز زیادی می خواهد و شیوه قرار گیری بدن و حفظ نقطه ثقل را تقویت و اصلاح می کند. 

با این حرکات حتی افرادی که سالم هستند، می توانند عضلات و مفاصل شان را قوی تر نمایند و در آینده با مشکلات عدیده و دردهای مزمن رو به رو نشوند. افراد مسن نیز بهترین ورزش ها برای شان همین موارد است. شما نیز اگر در اجرای این حرکات با کسانی که آسیب دیده اند، همکاری کنید، به نوعی از ورزش درمانی بهره مند می شوید. 

درمان مشکلات کلیه با ورزش درمانی

درمان مشکلات کلیه با ورزش درمانیبرای کسانی که از بیماری های کلیوی رنج می برند، ورزش درمانی برای بهبود عمل کردشان بهترین روش است. این ورزش ها سبب می شود تا فرد مبتلا به این بیماری های بتواند راحت زندگی کند و حتی اگر به شکل حاد نباشد، آن را درمان نماید؛ ولی بهتر است که چنین بیمارانی در گام نخست با پزشک معالج خود صحبت کنند. 

در هر صورت، توصیه اکید بسیاری از پزشکان برای کسانی که چنین مشکلاتی دارند، ورزش های هوازی است. برای مثال، پیاده روی نمایند، دوچرخه برانند و حتی بدوند (آرام به گونه ای که فشار زیادی وارد نگردد.) در این زمینه افراد دیالیزی نیز می توانند این حرکات را انجام دهند. 

توجه داشته باشید که مدت زمان اجرای این ورزش ها بستگی به توانایی شما دارد. بهتر است که تازه کارها، ابتداء از کم شروع کرده و به مرور و آهسته آهسته زمان ورزش را بیشتر کنند. باید باز هم به این موضوع اشاره کنیم که در هنگام چنین ورزش هایی باید مدام فشار خون خود را چک کنید و دست کم هر چند وقت یکبار به پزشک سر بزنید. 

این گونه خواهید توانست که از پس بیماری های سخت کیلوی بر آیید و بر آن ها به گونه ای چیره شوید. 

جهت خرید و فروش این محصول میتوانید با ما در ارتباط باشید:
مهدی صدیقی
راه های ارتباطی:
شماره موبایل: 09138104247
شماره ثابت: 03132687125
شماره ثابت: 03132687126
شماره فکس: 03132687126
آدرس کانال: Iranianphysiotherapy@

مطلب پیشنهادی

آخرین تعرفه ورزش درمانی در ایران

خوشبختانه امروزه با پیشرفت دانش بشری و تداوم در استقبال مردم ازرشته های ورزشی هم چون پیلاتس وانجام حرکات کششی و استقامتی ساده و حرفه ای ... به صورت ناخودآگاه وا

پاسخی بگذارید