فیزیوتراپی
خانه / ورزش درمانی / تعرفه ورزش درمانی با کیفیت مناسب در مراکز درمانی معتبر

تعرفه ورزش درمانی با کیفیت مناسب در مراکز درمانی معتبر

ورزش درمانی، یکی از روش های متداولی می باشد که برای بیماران مختلفی توصیه می شود. این کار باعث می گردد تا فرد بیمار، زودتر بهبود حاصل کند و با ادامه دادن حرکات متعدد نیز، به تقویت جسم خود بپردازد. در هر صورت، تعرفه ورزش درمانی با کیفیت مناسب در مراکز درمانی معتبر، گوناگون اعلام می گردد. این مسئله به موارد زیادی بستگی دارد. در این مطلب ما ضمن این که به این موضوع می پردازیم، روش های متنوعی از این شیوه درمانی را نیز برای تان ارائه خواهیم داد. پس تا پایان مطلب ما را همراهی کنید. تعرفه ورزش درمانی با کیفیت مناسب در مراکز درمانی معتبر

کاربرد ورزش درمانی در پیوند اعضا

کاربرد ورزش درمانی در پیوند اعضاورزش درمانی، برای افراد بیمار مختلفی تجویز می شود که این کار مزیت های مختلفی دارد. امروزه بیشتر پزشکان برای بیماران خود توصیه های گوناگونی دارند که در کنار استفاده از قرص و داروی های متفاوت، بایستی برای بهبودی سریع سلامتی بدن، ورزش هایی را هم انجام دهند که بسیار مؤثر نیز واقع می گردند. 

اما کاربرد ورزش درمانی در پیوند اعضا چیست؟ آیا کسانی که این عمل را انجام داده اند، نیاز است که ورزش انجام دهند؟ این کار بایستی چگونه صورت گیرد؟ پیش از همه نیاز است که فرد، به پزشک معالج خود مراجعه کند و طبق دستورات او ورزش را شروع نماید. این گونه بهتر خواهد توانست که بهبودی خود را بازیابد و آسیبی به عضو پیوندی نرسد. 

از طرفی، ورزش باعث می شود تا مشکلات روحی-روانی پیش و پس از عمل، برطرف گردد. این کار همین طور باعث می گردد تا سطح بیمارهایی گوناگون کاهش پیدا کند و از طرفی، اثر منفی قرص و داروهایی را که فرد مصرف می نماید، کمتر شود و به این گونه سیستم ایمنی بدن نیز تقویت گردیده و نشاط و شوری تازه به فرد تازه بهبود یافته بدهد. 

روی هم رفته، با در نظر داشت این که کدام عضو تازه پیوند داده شده، بایستی ورزش نمود. ورزش می تواند در خانه و یا به صورت هوازی صورت گیرد که این مزایا را دارد: 

 • جریان خون افزایش پیدا می کند. 
 • باعث اکسیژن رسانی به تمام بدن می گردد. 
 • استقامت فرد را بالا می برد. 
 • عضلات ضعیف شده را متعادل و انعطاف پذیر تر می کند. 
 • انرژی بدن را بالا می برد. 
 • قدرت قلب و عروق را افزایش می دهد. 
 • از همه مهمتر این که اعتماد به نفس را دوباره به فرد بیمار باز می گرداند. 
 • آرامش را باری دیگر به فرد تازه پیوند زده شده، باز می گرداند. 
 • و موارد بسیار زیاد دیگری از این دست 

انواع ورزش درمانی در طب پزشکی

یکی از مواردی که باعث می گردد فرد بیمار دوباره بتواند سلامتی خود را به صورت کامل به دست آورد، ورزش هایی است که عموماً پس از عمل یا ترمیم جراحت هایی که به وجود آمده، از سوی پزشکان توصیه می گردد. ورزش درمانی در کل، به تمرین هایی گفته می شود که به صورت اختصاصی و با برنامه ریزی دقیق انجام می شود. 

این تمرینات البته بخشی از از فیزیوتراپی هم به شمار می روند. باید در این زمینه گفت که افراد برای پیشگیری از بیمارهای گوناگون نیز می توانند آنان را انجام دهند؛ با در نظر داشت این که در چه سنی هستید، چطور باید حرکات را انجام دهید، در چه فضایی این ورزش کنید و سایر موارد دیگری از این دست که بهتر است با پزشک مشورت نمایید. 

روی هم رفته، انواع ورزش درمانی در طب پزشکی وجود دارد. همین طور این مسئله آن قدر رشد کرده که شاهد پزشکان ویژه ای در این زمینه هستیم که موارد گوناگون آن را می شود در باشگاه های ورزشی حرفه ای دید که هر کدام از آن ها یک پزشک متخصص در این حوزه دارند و این نشان دهنده اهمیت ورزش درمانی در هر مقطعی می باشد. 

ورزش درمانی برای بهبود بیماری های مختلفی تجویز می شود که می توان به درد کمر، آرتروز، بیماران پس از عمل ها مختلف، بیماران سیستم عصبی و غیره اشاره کرد. 

انواع این ورزش هم وجود دارد که در این جا به چند نمونه از آن اشاره می کنیم: 

 1. ورزش های مخصوص دامنه حرکتی که برای بیماران مفصلی مناسب می باشد. 
 2. ورزش های عضلانی و تقویتی که باعث می گردد فرد بیمار قوی تر شود. 
 3. تمریناتی که باعث می گردد تعادل و انعطاف پذیری بالا برود. 
 4. تمرینان کششی که یکی از بهترین تمرینات محسوب می شود. 
 5. ورزش های استقامتی که شامل دویدن، دو چرخه سواری و غیره می گردد. 

قیمت ورزش درمانی

قیمت ورزش درمانیاگر می خواهید که تازه ترین قیمت ورزش درمانی را به دست آورید، در این زمینه نیاز است که سری به مراکز درمانی بزنید. در این زمینه، مراجع مختلفی را می توان پیدا کرد. 

در حال حاضر، به علت اهمیت ویژه ای ورزش درمانی دارد، شاهد این هستیم در شهرهای مختلفی، درمانگاه هایی مخصوص این کار بنا شده اند و کارهای متعددی در آن صورت می گیرد. در این به نوعی مراکز ورزشی، مربیانی وجود دارند که تخصص کافی را در عرصه های متفاوتی دارند و به خوبی می توانند بیمار را راهنمایی کند. 

در نظر داشته باشید که جهت بهبود سلامتی دوباره، حتماً به مراکزی سر بزنید که مجوزهای قانونی را دارند و در این زمینه، بهترین کار این است که از خود پزشک معالج تان در این زمینه معلومات اخذ کنید. به این شکل، راحت تر خواهید توانست که بهترین مرکز ورزش درمانی را با بیابید. 

روی هم رفته، نرخ این کار بستگی به عوامل گوناگونی دارد. برای مثال این که مرکز در کجا موقعیت داشته باشد. چه ابزارهایی را در دسترس بیمار قرار می دهد. مربی در چه سطحی باشد و این که بیمار به چه ورزش هایی و در چند ساعت نیاز دارد. اصولاً هزینه ورزش درمانی، بر اساس ساعت بر آورد می شود. 

شما می توانید با در نظر داشت این موارد، به بهترین مراجع ورزش درمانی سر بزنید و با سعی و تلاش، دوباره تندرستی تان را باز یابید. البته به این موضوع نیز نیاز است که اشاره کنیم، برخی در خانه به این کار می پردازند که این هزینه ای جداگانه دارد و بر اساس توافق دو طرف قیمتی ارائه می گردد. 

خلاصه این که، نرخ ها نیز در این عرصه متفاوت اعلام می شود و ممکن است که در مناطق مختلف، شاهد بالا و یا پایین بودن آن باشیم. 

مراکز ورزش درمانی در اصفهان

در اصفهان مراکز ورزش درمانی مختلفی را می توان در مناطق گوناگون آن پیدا کرد. هم اکنون بسیاری از کسانی که از بیمارهای گوناگونی رنج می برند، می توانند به یکی از این مراکز مراجعه کرده و مراحل بهبودی خود را با ورزش ها بسیار ساده و در همین حال تقویت کننده، آغاز کنند. اما در این خصوص باید به بهترین مراکز مراجعه کنید. 

عموماً چنین مراکزی را می شود بر اساس یک سری از موارد جزئی، انتخاب کرد. یک مرکز درمانی خوب و با کیفیت، این مشخصات را دارا می باشد: 

 • بهترین مربیان را دارد. کسانی که خبره این کار هستند و سالیان متمادی در این عرضه کار کرده اند. آن ها مجوزهای قانونی این کار را دارند. 
 • از وسایل خوبی برخوردار می باشند. این مسئله بسیار مهم است و باید به آن در هنگام ثبت نام توجه کرد. 
 • فضای مناسبی را دارا می باشند. مکان، هم می تواند باعث شود تا تهویه به صورت درستی صورت گیرد و هم این که سر زنده تر به تمرینات ادامه داد. 
 • قیمت مناسبی داشته باشد. این موضوع نیز مهم است و طبعاً می تواند زمینه سازی بهبودی سریع شما باشد. 
 • در دسترس باشند. نزدیکی نیز یکی از فاکتورهای دیگر است که باعث می شود شما سر وقت و بدون خستگی به مرکز برسید. 
 • و موارد دیگر 

البته، ورزش درمانی در مراکز فیزیوتراپی هم صورت می گیرد که فیزیوتراپیست با در نظر داشت توانایی های فیزیکی فرد بیمار، برنامه ریزی را انجام می دهد. همین طور کار کردن زیر نظر معالج، می تواند باعث پیشرفت سریع تر و حاصل کردن بهبودی سریع گردد. 

مراکز ورزش درمانی

 مراکز ورزش درمانیدر مراکز ورزش درمانی، انجام حرکات گوناگونی برای فرد بیمار توصیه می گردد. شما در هر جایی از کشورمان که باشید، به راحتی می توانید هر ورزشی را زیر نظر پزشک معالج و همین طور مربیانی که تخصصی در این حوزه دارند، آغاز کنید. ورزش های درمانی، به ورزش های آبی، هوازی و در محیط های بسته و خانه دسته بندی می شوند. 

هر کدام از این ها مربیان خاص خود را دارد و طبعاً انتخاب دقیق آن منجر به این می شود تا شما بتوانید، سریع بهبودی خود را بازیافته و مانند روز اول به کار و فعالیت آغاز کنید. 

روی هم رفته، در چنین مراکزی، انجام ورزش درمانی به روش های متفاوت و بر اساس نوع نیاز فرد بیمار صورت می گیرد که می شود به ورزش های اصلاحی تقویت ستون فقرات، گردن، مفاصل و غیره پرداخت. این ورزش ها هم کدام شان ترکیبی از چندین حرکت می باشند که برای مثال در زمینه بهبود وضعیت سلامت ستون فقرات، عمدتا حرکاتی مانند سنجاقک و غیره توصیه می گردد. 

روی هم رفته، با پیدا کردن بهترین مراجع ورزش درمانی، خواهید توانست که آموزش های گوناگونی را ببینید و از طرفی، آن چه را که فراگرفته اید، به اطرافیان تان نیز یاد بدهید تا آنان نیز با اجرای شان، از دچار شدن به بیماری های متفاوتی به این شیوه پیشگیری کنند. این گونه سالم خواهند ماند و عضلات و بدنی ورزیده ای خواهند داشت. 

درمان دیالیز با ورزش درمانی

کسانی که درمان دیالیز را انجام می دهند، در عین زمان نیز می توانند ورزش کنند. ورزش درمانی در این بازه زمانی، می تواند کمک زیادی به فرد بیمار کند. طبق تحقیقاتی که بدست آمده ورزش درمانی در زمان دوره انجام دیالیز، باعث دفع فسفر می شود، فشار خون کنترل می گردد و سایر خصوصیات ویژه دیگر را دارد. 

البته برای این کار نیاز است که پیش از همه با دکتر معالج مشورت صورت گیرد. در هر حال، ورزش درمانی می تواند مزایی برای این بیماران داشته باشد که شامل این ها است: 

 • انرژی بدن را بالا می برد. 
 • کیفیت خواب بیمار بهبود پیدا می کند. 
 • کلسترول بد خون کاهش پیدا می کند. 
 • استرس و تشویش کمتر میشود. 
 • بیماری های قلبی را کمتر می کند. 
 • باعث کاهش فشار و قند خون می شود. 
 • و … 

اما یک بیمار دیالیز نیز با استفاده از روش های صحیح، می تواند مانند سایر افراد دیگر، ورزش را به راحتی انجام دهد. آنان قادر خواهند بود که ورزش های هوازی، کششی، قدرتی و غیره را با روش هایی که برای شان از سوی مربیان و پزشکان معالج توصیه می شود، انجام داده و به این صورت، از لحاظ روحی و روانی بهبود حاصل کنند. 

روی هم رفته، آن چه که باعث می شود یک فرد بیمار، روند بهبود خود را تسریع بخشد، روحیه دادن و کمک افراد نزدیک خانواده به آن است. شما می توانید حتی بیمارانی را که در بستر افتاده اند، با تشویق کردن و همین طور همراهی شان در برنامه های ورزشی، به آنان روحیه از دست رفته شان را پس دهید تا زودتر خوب شوند. 

راهنمای انجام ورزش درمانی

راهنمای انجام ورزش درمانیبرای راهنمای ورزش درمانی و انجام درست آن، نیاز است که در گام نخست، زیر نظر پزشک و یا مربیان مجرب، کار را شروع کنید. هرگز به صورت انفرادی و بدون معلومات حرکاتی را انجام ندهید، این کار نه تنها باعث نمی گردد تا شما سلامتی خود را دوباره باز یابید، بلکه ممکن است آسیب های جدی ای را نیز به شما وارد کند. 

همین طور، ورزش درمانی نیز اصولی دارد. پله پله باید حرکات مختلف آن را به آرامی و بدون این که عجله و شتابی به خرج دهید، انجام دهید. باید این نکته را پیش از همه بدانید که بهبود یافتن، روند طولانی مدتی دارد و در این کار، داشتن شکیبایی، انجام دادن درست حرکات و همین طور ورش مرتب، بسیار مهم است. 

پس از پیش از این که ورزش درمانی را آغاز کنید، یک برنامه ریزی دقیق باید برای خود تنظیم نمایید و به نوعی وظیفه تان بدانید که هر روز باید یکسری از حرکات را سر موقع انجام دهید. این گونه است که نتیجه مطلوب را خواهید گرفت. 

ولی هر بیماری ای نیاز به یک نوع ورزش خاص دارد؛ اما این بدان معنی نیست که نمی توانید حرکات دیگر را انجام ندهید. روی هم رفته، بهترین کار، مراجعه به پزشک است و همین طور انجام حرکات زیر نظر کسانی که در این حوزه خبره هستند. این گونه می توانید از راهنمایی های آنان بهره مند و از سوی دیگر، مشاوره های لازم را دریافت کنید. 

جهت خرید و فروش این محصول میتوانید با ما در ارتباط باشید:
مهدی صدیقی
راه های ارتباطی:
شماره موبایل: 09138104247
شماره ثابت: 03132687125
شماره ثابت: 03132687126
شماره فکس: 03132687126
آدرس کانال: Iranianphysiotherapy@

مطلب پیشنهادی

تعرفه قیمت ورزش درمانی در بازار ایران

تعرفه ورزش درمانی در ایران و جهان با توجه به عوامل مختلفی تعیین می شود که از جمله این عوامل می توان به دوره زمانی آن اشاره کرد. هر چه دوره زمانی انجام ورزش درما

پاسخی بگذارید