فیزیوتراپی
خانه / لیزر درمانی / تعرفه لیزر درمانی در مراکز پزشکی ایران

تعرفه لیزر درمانی در مراکز پزشکی ایران

یکی از مسائل بسیار مهم در مورد روش درمانی با لیزر، بحث هزینه ها و تعرفه های آن است. تعرفه لیزر درمانی در مراکز پزشکی ایران، کاملا تخصصی شده و با توجه به عوامل مختلف، طبق تعرفه مصوب وزارت بهداشت، تعیین شده و قابل اجرا می باشد، به این صورت که در طی جلساتی که مسئولین بالا رتبه حوزه درمان و علم پزشکی، سالانه برگزار می کنند و با توجه به نوسانات نرخ های لوازم و تجهیزات مربوطه، برای انواع بیماری هایی که توسط لیزر، درمان می شوند، نرخی تعیین شده و به دانشگاه های علوم پزشکی هر شهر، جهت ابلاغ به مراکز درمانی، ارائه می شود. 

تعرفه لیزر درمانی در مراکز پزشکی ایران

لیزر درمانی چيست؟

لیزر درمانی چيست؟اگر شما نیز جزو آن دسته از افرادی هستید که نسبت به پیشرفت علم پزشکی اطلاعات چندانی ندارید و نمی دانید که لیزر درمانی چیست؟ می توانید در ادامه با ما همراه باشید.

لیزر درمانی در ساده ترین تعریف، یکی از روش های نوین پزشکی در جهان است که در جهت درمان بیماری های مفصلی، ستون فقرات، رفع عیوب انکساری چشم، تخریب تومور ها، از بین بردن سنگ کلیه، بیماری های پوستی و… در مراکز درمانی مختلف در سراسر جهان، از آن استفاده می شود.

این روش درمانی طی سال های اخیر به خوبی توانسته است جای اعمال جراحی که پیش از این با روش های سنتی انجام می شد را پر کند و به بیمار کمک کند تا بعد از عمل جراحی، در مدت زمان کمتری به حال عمومی خود باز گردد.

لیزر تراپی یکی از شاخه های علم فیزیوتراپی است و لیزر، نام یک دستگاهی ست که به کمک پرتوهای فشرده نور، با تولید مادون قرمز بدون نیاز به ایجاد برش در محل آسیب دیده به درمان آن قسمت از بدن فرد که آسیب دیده است، کمک می کند. 

دستگاه های عمل لیزر بسیار متفاوت هستند و هر کدام برای کار خاصی ساخته شده و کاربرد دارند اما به طور کلی در تمامی این دستگاه ها،  نور ساطع شده از دستگاه لیزر موجب ایجاد موادی به نام آدنوزین تری فسفات یا به اختصار ATP، در سلول های خونی می شود.

این ماده به واکنش های شیمیایی در بدن سرعت بخشیده و روند بهبود بیماری ها را سرعت می بخشد.

مراحل لیزر درمانی با توجه به نوع بیماری و محل آسیب دیده، ممکن است متفاوت باشد و تعداد مراحل و میزان نیاز به انجام لیزر درمانی، توسط پزشک ارتوپد و  یا متخصصان ستون فقرات و … تشخیص داده می شود و بیمار، طبق دستور پزشک باید برای انجام پروسه درمان خود به یکی از مراکز لیزر درمانی مراجعه نماید.

كاربرد هاي لیزر درمانی در درمان بيماري ها

کاربرد لیزر درمانی در درمان بیماری ها، بسیار زیاد است به طوری که بسیاری از بیماری های پوستی و مفصلی را می توان توسط لیزر تراپی، درمان کرد.

از جمله کاربرد های لیزر تراپی، شامل موارد زیر می باشد:

  • درمان ضایعات پوستی: یکی از پر طرفدار ترین روش های از بین بردن ضایعات پوستی و ایجاد زیبایی در صورت و بدن، استفاده از لیزر می باشد.

از جمله معایب پوستی که افراد بسیار زیادی را شاکی کرده است، وجود خال در صورت و بدنشان می باشد، لیزر درمانی یکی از سریع ترین و راحت ترین روش های برداشتن خال می باشد که طی یک یا دو جلسه می توان بخش اعظمی از خال های صورت و بدن را از بین برد و زیبایی بیشتری را به بدن و پوست خود داد.

علاوه بر از بین بردن خال، مواردی چون از بین بردن جای جوش، جای لک، جای سالک، از بین بردن موهای زائد بدن و … نیز از جمله عواملی هستند که افراد زیادی را به سمت استفاده از لیزرتراپی کشانده است.

  • درمان درد های ستون فقرات: دیسک کمر و گردن درد از جمله مواردی هستند که در بین اکثر افراد، مخصوصا شاغلین، شایع می باشند که لیزر درمانی می تواند یکی از بهترین و سریع ترین روش ها برای کاهش و از بین بردن درد های این ناحیه ها باشد.
  • یکی دیگر از کاربرد های لیزر درمانی در درمان بیماری های چشمی می باشد. بیماری هایی از قبیل تحلیل رفتن شبکیه چشم و ضعف بینایی از جمله بیماری هایی می باشند که می توان با لیزر، آن را درمان کرد.
  • درد های مربوط به کلیه و وجود سنگ کلیه نیز می تواند در لیزر درمانی، از بین بروند و سلامتی کامل به بیمار، بازگردانده شود.

مزایا و معایب لیزر درمانی

مزایا و معایب لیزر درمانی آیا از عوارض لیزر درمانی چیزی می دانید؟ مزایای لیزر درمانی چیست؟ آیا لیزر درمانی نیز می تواند برای افراد خطر آفرین باشد؟ چه کسانی می توانند لیزر درمانی انجام دهند؟ چه کسانی نباید لیزر تراپی کنند؟

این ها سوالاتی ست که می تواند ذهن بسیاری از افراد که به دنبال سریع ترین روش های درمانی برای بیماری های خود هستند را درگیر خود کند، ما در اینجا با زبانی ساده، برای شما همراهان گرامی، از مزایا و معایب لیزر تراپی می گوییم تا شاید به برخی از سوالات ذهن شما پاسخ داده شود.

  لیزر درمانی نیز مانند هر روش پزشکی دیگری که در درمان بیماری ها به کار گرفته می شوند دارای مزایا و معایبی می باشد.

در نگاه تخصصی به پروسه لیزر درمانی، میزان مزایای لیزر درمانی بر میزان معایب آن غالب است به طوری که می توان این روش را یک روش بی نقص و بی خطر، حساب کرد.

نکته بسیار مهم و حساسی که باید به آن توجه کرد این است که عمل لیزر درمانی در برخی افراد ممکن است، خطر زا باشد.

پزشکان متخصص، خوب می دانند که برای افرادی هم چون خانم های باردار، بانوان شیر ده و افرادی که دارای پوست های بسیار حساس به نور می باشند باید بعد از انجام آزمایشات مختلف، روش لیزر درمانی را برگزینند.

اما اگر بخواهیم از مزایای لیزر درمانی بگوییم مجال زیادی می طلبد که در اینجا به ذکر برخی از این مزایا، برای آشنایی شما هموطنان ارجمند، می پردازیم.

از جمله فواید روش درمانی لیزر این است که می توان تنها به کمک پرتوهای متمرکز و قوی نور و بدون ایجاد هرگونه بریدگی در ناحیه آسیب دیده، محل تحلیل رفته و آسیب دیده را بهبود بخشید.

به عنوان مثال می توان گفت که در انجام عمل پروستات می توان بدون ایجاد برش در بدن شخص و صرفا از روی پوست و توسط لیزر و پرتوهای نوری، پروستات و خطرات ناشی از آن را از بین برد.

طبیعی است که وقتی هیچ نوع بریدگی در بدن ایجاد نشود، نیاز به بخیه زدن نیز بوجود نمی آید و حساسیت های ناشی از بخیه نیز در شخص ایجاد نمی شود.

از دیگر خاصیت های لیزر درمانی، سرعت انجام کار است که در پی آن، تسریع در روند بهبودی بیمار نیز به دنبال خواهد داشت.

باید به این نکته بسیار مهم توجه نمایید که اگر پزشکتان برای درمان شما، روش لیزر درمانی را ترجیح داده اند و شما نیز جهت انجام آن اقدام کرده اید باید تمامی مراحل و جلسات تشخیص داده شده را به طور مرتب و منظم و به صورت مداوم پشت سر بگذارید تا بتوانید بهترین نتیجه را جهت درمان خود، اخذ کنید. 

انجام لیزر درمانی در مراکز پزشکی

انجام لیزر درمانی در مراکز پزشکی مختلفی صورت می گیرد. از جمله مراکزی که به درمان بیماری های مربوطه توسط لیزر می پردازند می تواند موارد زیر باشد:

  • بیمارستان ها
  • کلینیک های تخصصی لیزر درمانی
  • درمانگاه ها
  • مطب متخصصین فیزیوتراپی و لیزر درمانی
  • در موارد خاص نیز ممکن است که عمل لیزر درمانی در منزل بیمار نیز انجام گیرد.

اگر شما جزو افرادی هستید ک پزشکتان برایتان انجام لیزر درمانی تجویز کرده است می توانید با توجه به بودجه و اوضاع مالی خود به یکی از مراکز مذکور مراجعه نمایید.

هزینه های درمانی در این مراکز، یکسان نیست و هر کدام از آن ها مبالغ مختلفی را از درمان شونده دریافت می نمایند.

عموما مراکز دولتی هم چون اغلب بیمارستان ها و درمانگاه های عمومی و خیریه نیز هزینه های مناسبی را از بیمار جهت انجام لیزر درمانی، اخذ می کنند.

در روش های درمانی از قبیل لیزر تراپی و فیزیوتراپی که با کمک تجهیزات فیزیکی و نوری برای درمان بیماری ها انجام می گیرند، اغلب باید طی چندین جلسه و به صورت جدی و مداوم انجام گیرند، بر همین اساس با توجه به نوع محل و ناحیه آسیب دیده و تعداد جلسات مورد نیاز که دوره درمان نامیده می شود، مبلغی تعیین و از شخص آسیب دیده دریافت می گردد. لازم به توضیح است که نوع مرکز درمانی نیز، نرخ مربوط به خود را دارد. به عنوان مثال، نرخ مراکز درمانی خصوصی، با بیشترین مبلغ به انجام لیزر درمانی می پردازند و به دنبال آن، مراکز غیر دولتی، خیریه و دولتی کمترین هزینه ها را از بیمار دریافت می کنند. پزشک متخصص با توجه به وضعیت جسمانی بیمار، جنسیت بیمار و میزان سن او، نوع درمان و تعداد جلسات مورد نیاز برای آن شخص را تشخیص داده و جهت اجرا به بیمار اعلام می نماید. بیمار نیز می تواند با توجه به توصیه های پزشک مربوطه جهت درمان بیماری خود به یکی از مراکز موجود که عمل لیزر تراپی را انجام می دهند، مراجعه کرده و اقدام نماید.

باید توجه داشته باشید که تبحر و تخصص فردی که می خواهد شما را درمان کند، بسیار حائز اهمیت است پس بهتر است پیش از هر اقدامی جهت درمان درد های خود، در وهله اول به دنبال یافتن یک متخصص و شخص کاربلد باشید.

شروع لیزر درمانـی به یکبارگی و بی مقدمه نیست. از جمله مهم ترین مراحل پروسه لیزر درمانی، مرحله آماده سازی بیمار برای انجام آن می باشد.

شخص بیمار باید بداند که بزودی وارد مرحله ای از درمان خود قرار خواهد گرفت و با کوچک ترین اهمال و بی دقتی ممکن است جواب عکس بگیرد، در نتیجه باید به مشاوره و توصیه های پزشک خود با دقت گوش فرا دهد و به همه آن ها با جزئیات کامل عمل نماید تا در پایان به بهترین نتیجه ، دست پیدا کند.

تاثير شگفت انگيز لیزر درمانی

تاثير شگفت انگيز لیزر درمانیبا گذشت زمان و پیشرفت چشم گیر لوازم و تجهیزات پزشکی، تاثیر شگفت انگیز لیزر درمانی نیز بیش از پیش نمایان می شود و با تکیه بر علم بروز متخصصان حوزه لیزر درمانی و علم فیزیک می توان بر بسیاری از درد ها در کمترین زمان با اثر بخشی فوق العاده، غلبه کرد.

یکی از شاخص ترین تاثیرات لیزر درمانی، این است که در این روش به دلیل استفاده از بهترین ابزار ها و تخصصی ترین تجهیزات، کمترین خطا و اشتباه وجود دارد و روند بهبودی را به شدت سریعتر می کنند و بیمار در کمترین زمان می تواند به حالت اولیه خود بازگردد.

به طور معمول در اعمال جراحی که توسط لیزر انجام می می شود، با ایجاد برش های بسیار ظریف و ریز، جهت انجام عمل، دیگر نیازی به بخیه زدن در بدن بیمار وجود ندارد و می دانید که روند بهبودی بخیه به خودی خود ممکن است چندین هفته به طول بینجامد و با ایجاد خارش و حساسیت هایی، بیمار را آزرده خاطر کند.

از دیگر تاثیرات شگفت انگیز لیزر درمانی، تاثیر آن بر افزایش فعالیت عروق کرونری در بدن می باشد، که خود موجب افزایش سرعت بهبود بافت های آسیب دیده می شود.

همچنین در حین لیزر درمانی، پرتوهای لیزر، سلول های بدن را مجبور به تولید ضد دردهایی می کند که ترشح آن در خون باعث می شود که فرد، در حین عمل لیزر، درد کمتری را احساس نماید.

یکی دیگر از تاثیرات لیزر، تحریک سلول ها برای تولید فیبروپلاست در خون می باشد که این ماده با ترشح کلاژن، عمل تولید سلول های زنده و تازه برای ایجاد بافت های پوستی را باعث شده و جای زخم ها و … در کمترین زمان از بین رفته و پوست در آن ناحیه به حالت عادی خود باز می گردد.

ميزان تعرفه لیزر درمانی براي عموم افراد

نمی توان قیمت لیزر درمانی را به طور کلی با یک مبلغ ثابت، تعریف کرد. میزان تعرفه لیزر درمانی برای عموم افراد، یکسان نیست و ممکن است برای هر فرد هزینه متفاوتی را در بر داشته باشد.

عموما تمامی هزینه های پزشکی در کشور، طبق تعرفه های مصوب وزرات بهداشت و درمان تعیین و به تمامی مراکز درمانی در سطح کشور، جهت اعمال، اعلام می شود.

در اغلب روش های درمانی هم چون فیزیوتراپی، لیزر تراپی، کار درمانی، گفتار درمانی و مواردی از این قبیل، هزینه ها بر اساس نوع ناحیه آسیب دیده و تعداد جلسات مورد نیاز برای درمان، تعیین شده و از بیمار دریافت می گردد.

میزان تجهیزات و لوازم موجود در مراکز درمانی و هم چنین میزان بهره گیری از این تجهیزات نیز در تعیین تعرفه های لیزر درمانی و مواردی از این قبیل، نقش بسزایی دارند.

سن افراد و میزان توانایی بدن بیماران نیز می تواند مشخص کننده نرخ هزینه درمان باشد.

جهت خرید و فروش این محصول میتوانید با ما در ارتباط باشید:
مهدی صدیقی
راه های ارتباطی:
شماره موبایل: 09138104247
شماره ثابت: 03132687125
شماره ثابت: 03132687126
شماره فکس: 03132687126
آدرس کانال: Iranianphysiotherapy@

مطلب پیشنهادی

نرخ مناسب لیزر درمانی در اصفهان

لیزر درمانی روشی مبتنی بر شواهد علمی در درمان بیماری هاست. دستگاه لیزر نوعی دستگاه درمانی است که قادر می باشد پرتوی ساطع شده را به طور انتخابی، دقیقا بر بافت آس

پاسخی بگذارید