فیزیوتراپی
خانه / لیزر درمانی / تعرفه قیمت لیزر درمانی در بازار ایران

تعرفه قیمت لیزر درمانی در بازار ایران

تعرفه لیزر درمانی در ایران، طبق مصوبات تعیین شده از جانب وزارت بهداشت و درمان کشور تعریف می شود و متناسب با نوع مراکز درمانی، برای این روش درمانی در پزشکی، مبلغی مقرر گردیده و باید از بیماران دریافت گردد. مراکز درمانی به طور کلی به چهار دسته دولتی، نیمه دولتی، خصوصی و خیریه تقسیم بندی می شوند که در میان آن ها، تعرفه های مراکز دولتی در پایین ترین سطح قرار دارد و به طبع، مراکز خصوصی، بیشترین مقدار تعرفه را دارا می باشند.

تعرفه قیمت لیزر درمانی در بازار ایران

۷ مزایا لیزر درمانی

7 مزایا لیزر درمانیاساسا با پیشرفت علم و تکنولوژی و تولید دستگاه های فوق پیشرفته،  حوزه طب پزشکی به طرز معجزه آسایی در جهت نجات نسل بشر پیش می رود. 

تولید و ساخت دستگاه های لیزر نیز از این قاعده مستثنی نیست چرا ک لیزر درمانی می تواند بسیاری از بیماری ها را در کمترین زمان و با بهترین شکل، درمان کند.

ما در اینجا برای آشنایی بیشتر شما با فواید لیزر به ذکر  ۷ مورد از مزایا لیزر درمانی بسنده می کنیم:

  1. لیزر درمانی در کشور ما و در مراکز بیشماری توسط متخصصان خبره، انجام می گیرد و هر بیمار به راحتی می تواند جهت درمان بیماری خود، به یکی از این مراکز مراجعه کند. پس لیزر درمانی یک عمل کاملا در دسترس برای همگان خواهد بود.
  2. لیزر به خوبی می تواند جای اعمال جراحی سنتی که از طریق برش های عمیق بدنی صورت می گیرد و بیمار به دنبال آن با  بخیه زدن و عوارض آن  مواجه می شود را پر کند چرا که در لیزر تراپی خبری از برش های عمیق و بخیه زدن جای برش نیست.
  3. بسیاری از بیماری های پوستی هم چون آکنه و لک و جای جوش در پوست، در کمترین زمان با لیزر از بین خواهند رفت حال اگر همین مشکلات را بخواهید با کرم های مختلف از بین ببرید باید ماه ها زمان، صرف آن بکنید.
  4. در بسیاری از اعمالی که با لیزر انجام می شود نیاز به ایجاد بیهوشی عمومی در فرد نیست و به راحتی می توان با بیهوشی موضعی بیماری و مشکل را لیزر تراپی کرد.
  5. لیزر درمانی در افراد، ایجاد درد های شدید نمی کند و اگر دردی هم باشد خیلی سریع از بین می رود.
  6. اشعه های ساطع شده از دستگاه لیزر برای بدن، نه تنها خطر آفرین نیستند بلکه در سرعت بخشیدن به سوخت و ساز و واکنش های بدن جهت بافت سازی کمک شایانی می کنند.
  7. بسیاری از مشکلات پوستی که از طریق لیزر، درمان می شوند، غیر قابل برگشت بوده و خیال فرد را تا همیشه راحت خواهد کرد.

لوازم لیزر درمانی در داروخانه

لیزر چیست؟ دستگاه های لیزر چگونه کار می کنند؟ آیا قبل از لیزرتراپی و بعد از آن نیاز به انجام اقداماتی در بیمار هست یا خیر؟ باید خدمتتان عرض کنیم که لیزر چیزی نیس که بتوانید به راحتی آن را تهیه و از آن استفاده کنید.

لیزر مانند قرص و پماد و آمپول نیست که بتوانید از داروخانه ها آن را خریداری کنید و یا این که به دنبال تهیه لوازم لیزر درمانی در داروخانه ها باشید.

مشاوره لیزر درمانی می تواند به شما کمک کند که بتوانید شناخت کافی و وافی از لیزر و چگونگی کار آن کسب کنید اما لازم به ذکر است که جدای از این که عمل لیزر درمانی مستقل انجام می گیرد اما بیمار باید قبل از لیزر درمانی اقداماتی را جهت کسب آمادگی، انجام دهد.

کرم ها و پماد های خاصی در داروخانه ها موجود هستند که با تجویز و تشخیص پزشک، به بیمارانی که قرار است لیزر تراپی کنند، ارائه می شود تا با آن محل آسیب دیده را برای انجام لیزر و یا جهت کاهش حساسیت های پوستی بعد از انجام لیزر، آماده کند.

اما در خصوص قطعات و لوازم دستگاه های لیزر باید خاطر نشان کرد از آنجایی که کشور ما تولید کننده نبوده و تمامی این دستگاه ها از خارج از کشور وارد بازارهای داخلی می شوند در نتیجه قطعات آن نیز ممکن است در بازار ایران یافت نشوند و اگر زمانی، دستگاهی به هر دلیل آسیب ببیند و نیاز به تعمیر پیدا کند باید جهت بازسازی آن و تهیه قسمت آسیب دیده به شرکت تولید کننده و یا بازار های کشور های تولید کننده مراجعه کرد که این کار نیز خود، بس هزینه بر و سنگین خواهد بود.

قیمت لیزر درمانی

قیمت لیزر درمانیقیمت لیزر درمانی چقدر است؟ آیا هزینه لیزر درمانی زیاد است؟ تعرفه های لیزر درمانی در مراکز مختلف به چه صورت است؟ برای اینکه هزینه کمتری جهت لیزر درمانی بدهیم باید به کجا مراجعه کنیم؟ در کدام یک از مراکز درمانی، هزینه ها و قیمت های لیزر تراپی ارزان تر است؟

این ها تماما سوالاتی هستند که ذهن همه بیماران و علاقه مندان به انجام لیزر را درگیر خود می کند. شاید بیش از میزان تاثیر لیزر، میزان قیمت آن باشد که بیماران را به سمت انجام لیزر یا عدم انجام آن سوق می دهد.

به طور کلی هزینه های هر نوع لیزر درمانی، بسیار بالاست و اساسا میان تعرفه های مصوب مراکز  درمانی، تفاوت زیادی در زمینه قیمت لیزر وجود ندارد ولی به طور کلی می توان گفت که در مراکز دولتی هزینه های لیزر کمتر از سایر مراکز می باشد و بر همین اساس، نوبت گیری در این مراکز به دلیل مشتریان زیاد، بسیار دشوار است و گاهی فرد را مجبور می کند که چند ماه در انتظار به سر ببرد.

بر خلاف مراکز دولتی که هزینه ها پایین تر و مراجعه کنندگان بیشتر هستند، در مراکز خصوصی، قیمت های نمونه های مختلف لیزر درمانی بسیار بالا و تعداد مراجعه کنندگان به نسبت مراکز دولتی، اندکی کمتر است.

دلایل زیادی وجود دارند که در قیمت لیزر ها تاثیر گذار هستند که یکی از اصلی ترین آن دلایل، این است که ایران به دلیل تولید کننده نبودن، ناچار است پیشرفته ترین و کارامد ترین دستگاه های لیزر را با هزینه های بالایی وارد بازار خود کند و همین امر نیز هزینه های لیزر را در مراکز درمانی کشور، افزایش داده است.

با وجود همه این مسائل، سازمان بهداشت و درمان کشور با توجه به نوسانات بازار های اقتصادی و با توجه به هزینه های واردات دستگاه های لیزر، اقدام به نرخ گذاری برای اعمال لیزر درمانی می کند. 

نوع مراکزی که قرار است عمل لیزر درمانی در آن جا صورت گیرد، نوع عمل و ناحیه ای که قرار است لیزر شود، تعداد جلسات و میزان کاربرد لوازم و تجهیزات مربوطه، و حتی میزان سن افراد درمان شونده نیز بر تعیین قیمت های لیزر درمانی و تصمیم گیری نهایی وزارت بهداشت جهت نرخ گذاری تاثیر گذار هستند.

به طور کلی می توان گفت که قیمت گذاری برای اعمال لیزریک، جنبه شخصی ندارد و هیچ مرکزی نمی تواند برای خود نرخی را تعیین و از درمان شونده ها دریافت کند و همه مراکز نیز موظف هستند که از تمامی مصوبات وزارت بهداشت در زمینه های قیمت گذاری اعمال مختلف، نهایت رعایت و پیروی را داشته باشند.

انواع لیزر درمانی در طب پزشکی

لیزر درمانی مدل های مختلفی دارد و به طبع آن، دستگاه های متفاوتی نیز جهت انجام این کار، ساخته و ارائه شده اند. انواع لیزر درمانی در طب پزشکی شامل موارد بیشماری ست که ما در اینجا به ذکر چند مورد آن، در ادامه اشاره خواهیم کرد:

  • لیزر تراپی زیبایی: یکی از پر طرفدار ترین اعمال لیزر درمانی، لیزر پوست جهت زیبا سازی هر چه بیشتر پوست بدن به خصوص در خانم ها می باشد.

شما اگر به یک کلینیک پوست و مو مراجعه کنید شاهد افراد بسیار زیادی خواهید بود که هر کدام برای لیزر بخش خاصی از بدن خود به آنجا مراجعه کرده اند.

عده ای برای برداشتن خال های صورت خود مراجعه کرده و عده ای جهت زدودن و از بین بردن جای لک و جوش، برخی جهت رفع موهای زائد بدنشان رجوع کرده اند و تعدادی جهت موارد دیگر…

این ها تماما نمایانگر کاربرد فوق العاده لیزر در زیبا سازی پوست می باشند و شگفت انگیز تر از آن این است که استقبال عموم مردم، بی نظیر و باور نکردنی ست.

  • یکی دیگر از انواع لیزر درمانی، انجام اعمال جراحی مختلف می باشد، اعمالی همچون شکستن سنگ کلیه، جراحی های شبکیه چشم، اعمال مربوط به سرطان های رحم و پروستات، از بین بردن تومور های خوش خیم و بدخیم و … از جمله مواردی هستند که در بیمارستان ها جهت رفع آن ها از لیزر درمانی به جای اعمال جراحی سنتی و قدیمی استفاده می شود.

علت گرانی لیزر درمانی

علت گرانی لیزر درمانیدر مورد روش لیزر تراپی در میان جامعه پزشکی ایران حرف ها و سخن های بسیاری وجود دارد. در اغلب مواقع اولین نکته ای که در مورد لیزر درمانی مورد بحث قرار می گیرد میزان هزینه انجام آن است و برای افراد بسیار زیادی این سوال مطرح است که علت گرانی لیزر درمانی چیست و چرا بیماران باید مبالغ هنگفتی را بابت هر جلسه لیزر درمانی پرداخت کنند.

 اگر بخواهیم به این سوالات پاسخ دهیم باید لوازم و تجهیزات به کار برده شده در دستگاه های لیزر را مورد بررسی قرار دهیم و با یک حساب سر انگشتی متوجه خواهیم شد که یک علت گرانی این راه درمانی، پیچیدگی و گستردگی دستگاه های لیزر می باشد و از آن جایی که کشور ما ایران وارد کننده این گونه دستگاه ها می باشد به طور طبیعی باید هزینه های زیادی صرف وارد کردن آن ها به کشور شود.

انجام لیزر درمانی در مراکز تخصصی

انجام لیزر درمانی در مراکز تخصصی می تواند یکی از بهترین راه ها برای بیماران باشد.

از آن جایی که عمل لیزر درمانی تقریبا یک عمل نو ظهور است، نیازمند آن است که افراد متخصص و کار کشته در این زمینه، انجام تمامی اعمال مربوطه را بر عهده گیرند.

تمامی بیماران باید به این نکته توجه کنند که اگر نتیجه فوق العاده و همیشگی می خواهند باید به افراد خبره در زمینه لیزر درمانی مراجعه کنند، مراکز تخصصی لیزر در شهر هایی چون اصفهان، تهران، شیراز، قم و … از متخصصان خوبی برخوردار هستند.

مراکز تخصصی، همان طور که از اسمشان پیداست، دارای پیشرفته ترین و بروز ترین دستگاه های ساخته شده در زمینه لیزر تراپی می باشند و طبیعی است که متخصصان خاص خود را نیز دارند.

این مراکز با ایجاد محیطی آرام و منظم و ارائه تخصصی ترین خدمات توسط افراد کار کشته می توانند این اطمینان را به مراجعه کنندگان بدهند که عمل لیزر آن ها در بهترین شرایط و با بهترین نتایج انجام خواهد گرفت و به دنبال آن نیز بیماران، با خیالی آسوده نه تنها هزینه های سنگین، بلکه جان و وجود خودشان را نیز به دست متخصصان سپرده تا بتوانند سلامتی خود را بدست آورند.

لیزر درمانی برای بیماران دیابتی

لیزر درمانی برای بیماران دیابتیاصولا لیزر درمانی که می توان  آن را طب لیزریک نیز نام نهاد در جهت رفع بیماری های بسیاری عمل می کند، لیزر درمانی برای بیماران دیابتی نیز که یکی از صد ها بیماری موجود در دنیاست و افراد زیادی با آن دست و پنجه نرم می کنند، اثرات مفیدی داشته است.

برای مثال می توان گفت که از آنجایی که افراد دیابتی به علت کم تحرکی و یک جا نشینی در بدنشان زخم های مختلفی ایجاد می شود، از بین بردن و زدودن این زخم ها توسط لیزر به راحتی امکان پذیر است.

با لیزر کم توان نیز می توان در افراد دیابتی میزان قند خون را کنترل کرد و سرعت روند افزایش قند در خون این افراد را کاهش داد.

ارائه لیزر درمانی برای هر بیماری باید طبق اصول کامل پزشکی انجام شود که پزشکان متخصص در حوزه علم خود بعد از انجام معاینات زیاد و طی آزمایشات مختلف لیزر درمانی را به افراد بیمار تجویز می کنند و این گونه نیست که بتوان به هر شخصی با هر بیماری که دارد لیزر را تجویز کرد.

اساسا قبل از عمل لیزر نیز باید شخص بیمار اقداماتی را انجام دهد و بدن خود را برای انجام پروسه لیزر درمانی آماده کند. اینکه چه مواردی را باید انجام داد نیز توسط پزشک متخصص تعیین و به بیماران ارائه می گردد.

به طبع آن، بیمار مواردی را نیز باید بعد از عمل لیزر درمانی رعایت کند، یکی از این موارد استفاده از کرم ها و پماد های مخصوصی ست که باید به صورت موضعی  بر روی ناحیه لیزر شده مالیده شود و این کار را تا زمانی که قرمزی و تیرگی ناحیه لیزر شده از بین می رود باید ادامه داد.

توصیه ما به بیماران عزیز این است که با رعایت همه این اصول و صرف وقت و حوصله زیاد در جهت بهبودی هر چه سریع تر بیماری خود گام بردارند تا بتوانند بعد از مدتی اثربخشی لیزر درمانی را در خود مشاهده کرده و لبخند رضایت را بر لبان خود بنشانند.

جهت خرید و فروش این محصول میتوانید با ما در ارتباط باشید:
مهدی صدیقی
راه های ارتباطی:
شماره موبایل: 09138104247
شماره ثابت: 03132687125
شماره ثابت: 03132687126
شماره فکس: 03132687126
آدرس کانال: Iranianphysiotherapy@

مطلب پیشنهادی

نرخ مناسب لیزر درمانی در اصفهان

لیزر درمانی روشی مبتنی بر شواهد علمی در درمان بیماری هاست. دستگاه لیزر نوعی دستگاه درمانی است که قادر می باشد پرتوی ساطع شده را به طور انتخابی، دقیقا بر بافت آس

پاسخی بگذارید